پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه و اعتبار آن در دنیا، با پین تاتی هومز همراه شوید!

پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه در میان پاسپورت‌های دنیا حسابی رو به افزایش است. همین امروز که این مطلب در حال نوشتن است پاسپورت ترکیه براساس داده‌های سایت معتبر هنلی پاسپورت  در رتبه ۵۶ پاسپورت‌های دنیا قرار دارد. با این پاسپورت ارزشمند می‌توانید به ۵۳کشور دنیا بدون ویزا و به ۴۴کشور با ویزای فرودگاهی یا الکترونیکی سفر کنید. برای فهم بهتر نسبت به جایگاه پاسپورت ترکیه بد نیست بدانید که پاسپورت ایران در رتبه ۱۰۵و پایین‌تر از میانمار و فلسطین اشغالی قرار دارد. با گذرنامه ایرانی می‌شود تنها ۴۲کشور بدون ویزا و یا با ویزای الکترونیکی و فرودگاهی سفر کرد. پس اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه برای کسانی که دنبال پونز زدن روی کشورهای بیشتری بر نقشه سفرشان هستند و دوست دارند بیشتر و راحت‌تر سفر کنند، گزینه خوبی است.

انواع پاسپورت ترکیه

در کشور ترکیه ۴نوع پاسپورت وجود دارد.

پاسپورت معمولی یا قرمز
که از دیگر پاسپورت‌ها رواج بیشتری دارد متعلق مردم و شهروندان عادی است.

پاسپورت خصوصی یا سبز
این پاسپورت برای عده‌ای از کارکنان دولتی و یا نمایندگان سابق مجلس ترکیه است.

پاسپورت خدماتی یا خاکستری
ورزشکاران،هنرمندها،روزنامه‌نگاران و به طور کلی افرادی که برای خدمات خاصی باید از کشور خارج شوند و همسران‌شان پاسپورت خدماتی یا خاکستری دارند.

پاسپورت دیپلماتیک یا سیاه
این پاسپورت متعلق به از ما بهترون ترکیه و دیپلمات‌ها و مقامات است.

انواع پاسپورت ترکیه

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه؟

ترکیه تمام قوای مذاکراتی‌اش را گذاشته وسط که بتواند به اتحادیه اروپا ملحق شود.

حالا با در جریان بودن این مذاکرات، در صورت به نتیجه رسیدن و شکل‌گیری توافق‌های بین‌المللی ترکیه می‌تواند به اتحادیه اروپا ملحق شده و از مزایای آن استفاده کند و این یعنی در این صورت شهروندان ترکیه می‌توانند به راحتی ویزای شینگن دریافت کرده و به کشورهای اروپایی سفر کنند.

اما همین حالا هم دریافت ویزای اروپا،آمریکا و انگلیس برای شهروندان ترکیه به مراتب راحت‌تر است.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

منطقا برای دریافت پشهروندی ترکیه ابتدا باید اقامت و شهروندی این کشور را به دست آورد. برای هر فرد شرایط  اقامت متفاوت است و در ادامه راه‌های اقامت در ترکیه و چگونگی منجرشدن به شهروندی ترکیه را توضیح می‌دهیم.

 اقامت کاری در ترکیه

درصورتی که از طرف یکی از کارفرماهای معتبر ترک پیشنهاد کاری داشته باشید، باید ثبت درخواست اقامت کاری کرده و حدود ۹۰روز منتظر تایید درخواست بمانید. در صورت تایید ابتدا یک ویزای کاری یک‌ساله برای شما صادر می‌شود که بعد از گذشت این زمان قابل تمدید است. حالا اگر این کار را ۸سال تکرار کنید و در ترکیه کار کنید، بعد از گذشت این زمان می‌شود اقدام به دریافت اقامت دائم ترکیه کرد. در این مرحله هم اگر همه‌چیز خوب پیش برود پس از ۱۰سال شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه را به دست می‌آورید.

اقامت کاری

ویزا و اقامت تحصیلی در ترکیه

تمام فکر و ذکر دولت ترکیه پیشرفت است. برای همین به کیفیت دانشگاه‌هایش اهمیت زیادی می‌دهد و دنبال افزایش اعتبار دانشگاه‌هاست. علاوه بر این با جذب دانشجویان خارجی از دیگر کشورها به پیشرفت توریسم و اقتصاد نیز می‌رسد. با این تفاسیر درب دانشگاه‌های ترکیه، از مقطع کارشناسی تا دکتری به روی دانشجویان سراسر دنیا باز است و پس از گذراندن مراحل لازم می‌شود ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرد.

پس از پایان تحصیل، دانشجویان خارجی نیز می‌توانند در ترکیه استخدام شوند اما مشاغل مربوط به آنان از تنوع بالایی برخوردار نیست و محدودیت‌های دیگری مثل لزوم تسلط بر زبان ترکی هم سر راه آن‌هاست. دانشجویان خارجی که در ترکیه تحصیل می‌کنند فقط می‌توانند برای همراهان‌شان- همسر و فرزندان زیر ۱۸سال- درخواست ویزا کنند. اما به طور کل خوشبختانه سفر به ترکیه برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد و ایرانیان می‌توانند تا ۹۰روز در این کشور بمانند.

ویزای تحصیلی به تنهایی منجر به اقامت دائم و یا اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه نمی‌شود، بعد از تحصیل می‌شود با درخواست به کار و استخدام از طریق ویزای کاری همانطور که در بالا گفته شد، برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

اقامت تحصیلی۱۱

پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

اگر با یکی از اتباع کشور ترکیه ازدواج کنید و به صورت رسمی این پیوند ثبت شود- در ترکیه دو مدل ازدواج وجود دارد و برای اقامت تنها نوع ثبت رسمی ازدواج قابل قبول است- با گذشت سه سال از زندگی مشترک شما در کنار یکدیگر، پاسپورت و شهروندی ترکیه دریافت می‌کنید.

اما لازم است ذکر کنیم که جهت مانع شدن از ازدواج‌های صوری نظارت و سخت‌گیری‌های شدیدی روی این مساله وجود دارد و در صورت ثابت شدن صوری بودن ازدواج، این پروسه ابطال می‌شود. این را هم بگوییم که قانون ترکیه بسیار روی مساله ازدواج زیر سن قانونی که ۱۸سال است حساس بوده و درصورت مشاهده شدیدا برخورد و جریمه می‌کند. اگر زوج‌ها پس از گذشت سه‌سال و اخذ پاسپورت از یکدیگر جدا شوند، پاسپورت و شهروندی ترکیه ابطال نمی‌شود.

اقامت از طریق ازدواج

اقامت و پاسپورت ترکیه با سرمایه‌گذاری‌

از آن‌جایی که ترکیه دنبال جذب حداکثری سرمایه‌های خارجی است، پروسه دریافت اقامت و پاسپورت از این طریق سریع‌تر و آسان‌تر از راه‌های دیگر انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در ترکیه با توجه به روند صعودی رشد اقتصاد و ثبات اقتصادی، پشیمانی در پی ندارد و پرسود خواهد بود. علاوه بر این درصورت رعایت عدد و رقم‌ها، اقامت هم دریافت می‌کنید، یک تیر و دو نشان.

سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت در ترکیه به سه شکل امکان‌پذیر است:

۱. خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل۲۵۰هزار دلار امریکا

۲. سرمایه‌گذاری در بانک‌ها یا خرید اوراق قرضه و سهام به ارزش حداقل ۵۰۰هزار دلار امریکا

۳. ثبت شرکت در ترکیه و فعال بودن طی ۵سال و استخدام ۵شهروند ترکیه در شرکت، که این کار اگر تنها برای دریافت اقامت باشد چندان منطقی نیست.

پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

درصورتی که در ترکیه خانه یا ملکی به ارزش ۲۵۰هزار دلار بخرید و ارزش این ملک کارشناسی و ثبت شود، بعد از گذراندن مراحل قانونی بین ۴ تا ۶ماه طول می‌کشد تا پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. پس حواستان باشد برای دریافت پاسپورت، خرید خانه در ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار الزامی است. آماده‌سازی دقیق مدارک در تمام این مراحل اهمیت بسیار زیادی دارد. درصورت رد تقاضا نیز می‌توانید در فرمانداری نزدیک محل اقامت‌تان درخواست تجدیدنظر ثبت کنید.

پاسپورت و شهروندی ترکیه

اقامت ترکیه با خرید خانه کمتر از ۲۵۰هزار دلار

درصورت خرید خانه کمتر از این ملبغ، اقامت موقت دریافت می‌کنید و هرسال باید آن را تمدید کنید. بعد از گذشتن ۵سال می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

هزینه دریافت پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه یکی از گران‌ترین پاسپورت‌های دنیاست. هزینه پاسپورت ۱۰ساله ترکیه ۱۱۵۴لیر است و علاوه بر این ۵۰لیر اضافه هم دولت بابت هزینه‌های جانبی می‌گیرد.

اما بعد از پرداخت این هزینه با خیال راحت می‌توانید از مزایای شهروندی ترکیه برخوردار شوید.

مزایای پاسپورت و شهروندی ترکیه

ترکیه با شرایط خوب جغرافیایی،اقتصادی،نزدیکی به ایران چه از نظر مسافت و چه از نظر فرهنگی و امکانات و رفاه اجتماعی، گزینه خوبی برای کسانی است که دنبال اقامت گرفتن از کشور دیگری هستند.

شهروند ترکیه شدن این مزایا را به دنبال دارد:

  • برخورداری از تمام حقوق شهروندی و تبعه ترکیه، اعم از امکان شرکت در انتخابات و رای دادن
  • پاسپورت طولانی‌مدت ۱۰ساله و ارزشمند
  • قبول تابعیت دوگانه
  • بهره‌مندی از خدمات دولتی،درمانی و تحصیلی
  • سفر به بیش از ۱۱۰ کشور بدون ویزا

با مراجعه به مشاوران و کارشناسان پین تاتی هومز می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کرده و با خیال آسوده انجام کارهای مربوط به اقامت را به ما بسپارید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه