برگه اکسپرتیز چیست؟

اطلاعات مفیدی درباره برگه اکسپرتیز در ترکیه

برگه اکسپرتیز  چرا مهم است؟ با پین‌تاتی هومز همراه باشید.

برگه اکسپرتیز

یکی از نکاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید به اون توجه کنید؛ اکسپرتیز هست.

اکسپرتیز در واقع یه گزارش از وضعیت ملکی هست که قراره معامله بشه و تا این گزارش تهیه نشه شما اجازه انتقال ملک رو ندارید. یه نکته مهم هم که وجود داره اینه که اکسپرتیز برای تمام افراد خارجی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارن اجباری هست.

گزارش اکسپرتیز

گزارش اکسپرتیز از طرف کارشناس رسمی تهیه می‌شه و شامل: سن بنا، موقعیت ملک، متراژ ملک، امکانات ملک، محله، منطقه و قیمت ملک هست که باید در گزارش باید نوشته بشه.

درخواست گزارش اکسپرتیز

معمولا فروشنده باید برای نقل و انتقال ملکش درخواست ارزشیابی ملک رو بده و زمانی که برگه اکسپرتیز آماده شد، شما می تونید گزارش رو ببینید.

نکاتی درباره برگه اکسپرتیز در ترکیه

اهمیت درج قیمت واقعی در اکسپرتیز

در زمان خرید ملک حتما حواستون باشه که قیمت ملک در برگه اکسپرتیز همونی باشه که قرار هست به فروشنده پرداخت کنید. مخصوصا اگر هدف شما از خرید ملک دریافت پاسپورت و اخذ شهروندی ترکیه باشه، چون استناد دولت ترکیه، قیمتی است که در این برگه نوشته شده نه میزان پرداخت پول از طرف شما به فروشنده.

به طور مثال اگر قیمت ملک ۲۵۰ هزار دلار باشه اما در اکسپرتیز قیمت ملک ۲۰۰ هزار قید بشه، عملا شما امکان دریافت پاسپورت ترکیه رو نخواهید داشت.

اعتبار برگه اکسپرتیز

اعتبار این برگه حدودا ۳ ماه هست و چنانچه پروسه نقل و انتقال ملک زمان‌بر بشه باید مجددا درخواست اکسپرتیز داده بشه، در غیر این‌صورت امکان انتقال سند رو نخواهید داشت.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه